سبز پوش ولایت
همزمان با سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر، امروز مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)، با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.
فرمانده كل قوا در ابتدای این مراسم با حضور در محل یادمان شهدا، با قرائت فاتحه برای آنان علو درجات مسئلت كردند. سپس رهبر انقلاب اسلامی از یگانهای حاضر در میدان سان دیدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، این روز را یك روز فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب و تاریخ كشور خواندند و تأكید كردند: عامل اصلی آن حادثه بزرگ و درس آموز، "روح اعتماد به خدا و نیروی خود" بود كه وجود این عامل همیشه می تواند، همانند فتح خرمشهر شگفتی بیافریند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به كلام امام خمینی(ره) مبنی بر اینكه "خرمشهر را خدا آزاد كرد" ، افزودند: این سخن امام(ره)، دقیق ترین و حكیمانه ترین سخنی است كه درباره این موضوع گفته شده است زیرا در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر، قدرت خداوند متعال در دلها، عزم پولادین، و قدرت ابتكار رزمندگان اسلام تجلی یافت.
فرمانده كل قوا با تجلیل از ایمان، ایثار، فداكاری، و دلاوری رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس بویژه سردار شجاع، آزاده و فداكار، حاج احمد متوسلیان، خاطر نشان كردند: در طول يك ماه عمليات بيت المقدس، نشانه های اعجاب انگيز فداكاری موج می زد و فتح خرمشهر قلّه اين افتخارات است.
ايشان جوانان را به مطالعه گوشه هايی از اين عمليات افتخار آفرين كه به رشته تحرير درآمده است، توصيه كردند و افزودند: عمليات بيت المقدس و فتح خرمشهر نه تنها يك ضربه عظيم بر پيكر ارتش بعثی بود بلكه ضربه اساسی بر پيكره‌ نظام استكبار جهانی بود كه در پشت سر ماشين جنگی صدام قرار گرفته بودند.
فرمانده كل قوا با تأكيد بر اينكه عمليات بيت المقدس و فتح خرمشهر، عرصه ناتوانی قدرتهای مادی در مقابل ايمان، معنويت و فداكاری بود، خاطر نشان كردند: امروز نيز همان كسانی در مقابل ملت ايران قرار گرفته اند، كه در آن زمان پشتيبان و حامی دشمن ملت ايران بودند، و همانند آن زمان توان رويارويی با مجموعه انسانی متكی بر ايمان، عزم،‌ همت و فداكاری را ندارند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: دشمنان ملت ايران سعی دارند با تبليغات خود،‌ حقايق را وارونه جلوه دهند، در حاليكه خود آنها عامل ناامنی و جنايت در بيشتر مناطق دنيا بويژه در افغانستان، پاكستان، عراق و فلسطين اشغالی هستند.
ايشان تأكيد كردند: دشمنان ملت ايران،‌ همانگونه كه در سال 61 شكست خوردند امروز هم قطعاً شكست خواهند خورد.
رهبر انقلاب اسلامی،‌ نظام جمهوری اسلامی ايران را بر خلاف ساير نظامهای سياسی، دارای پيام دانستند و افزودند: پيام نظام اسلامی، همان ارزشها، انسانيت و نجات ملتها از چنگ قدرتهای سلطه طلب است و ملتهای جهان اكنون تشنه چنين پيامی هستند.
رهبر انقلاب،‌ اين پيام را عامل اصلی رويارويی جهانخواران با ملت ايران برشمردند و خاطر نشان كردند: 31 سال است كه اين رويارويی در اشكال مختلف از جمله حمله نظامی،‌ تهاجم سياسی، محاصره اقتصادی و انواع تهديدها ادامه داشته است اما ايستادگی ملت ايران باعث شده كه شجره طيبه و بنای مستحكم نظام اسلامی روز به روز سرافرازتر و ريشه دارتر شود.
ايشان با تأكيد بر اينكه اكنون رويارويی دشمنان با ملت ايران در كمال نااميدی انجام می شود، افزودند: امروز هم محاسبات دشمنان،‌ محاسبات غلطی است زيرا ايستادگی و قدرت معنوی ملت ايران به ويژه جوانان مؤمن و با همت كشور، موجب دلگرمی،‌ بيداری و اميد ملتهای ديگر شده است.
فرمانده كل قوا دانشجويان دانشگاه امام حسين (ع) و ساير مراكز علمی نيروهای مسلح را به بهره گيری بيش از پيش از فرصت و استعداد جوانی توصيه و خاطر نشان كردند: استفاده مناسب و بهينه از اين فرصت ها بزرگترين شُكر است.
در اين مراسم پيش از سخنرانی مقام معظم رهبری سردار سرلشگر جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران در سخنانی، گزارشی از راهبردهای تعالی بخش سپاه و تربیت نیروهای پاسدار مؤمن، شجاع، انقلابی و متخصص ارائه كرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای تربیت فرماندهان خود در چارچوب رویكردهای معنوی و اخلاقی، دوره ها و كلاسهای ویژه ای با بهره گیری از علما و اساتید مجرب برگزار می كند.
فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین بر آمادگی سپاه برای دفاع از انقلاب اسلامی و عمل به تكلیف انقلابی خود تأكید كرد.
سپس سردار سرتیپ صفاری فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در گزارشی از فعالیتهای این دانشگاه گفت: برگزاری دوره های بصیرت پاسداری، تعامل هدفمند با دانشگاهها و مراكز آموزش عالی و اجرای آموزشهای تاكتیكی و اردوهای رزمی از جمله اقدامات انجام شده در دانشگاه امام حسین (ع) است.
همچنين در این مراسم تعدادی از اساتید، مربیان، فرماندهان و دانشجویان نمونه دانشگاه امام حسین (ع) جوایز خود را از دست فرمانده كل قوا دریافت كردند.
در اين مراسم با اجرای نمایش میدانی، میثاق پاسداری نیز قرائت شد.
در ادامه این مراسم نمایش ورزشهای رزمی، عملیات اعتماد به نفس و عملیات هلی برن انجام شد.
در پایان این مراسم یگانهای حاضر در میدان از مقابل فرمانده كل قوا رژه رفتند.


عکس های مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(ع) :

اجراي حركات رزمي در مراسم دانش آموختگي دانشجويان دانشگاه افسري و 
تربيت پاسداري امام حسين (ع)


+ نوشته شده در  دوشنبه سوم خرداد ۱۳۸۹ساعت 18:19  توسط پاسدار  |